Cafe «Divan»

 

Kafemiz öz adını  Qırım Hanlığı devrindeki Bey ve Mırzalarnıñ  Meclisi olğan Divandan alğandır. Kafemizge teşrif buyurğanıñızda özüñizni Hannıñ hürmetli musafiri olaraq his etebilir, beñzersiz Qırım aşhanesiniñ tadını alıp,  tarihiy ve milliy anane ve üslüpte yaraştırılğan muhitte oturıp rahatlanma imkânına sahip olabilirsiñiz.

Divanımız dostlarnen körüşüv, iş körüşüvleri ve farqlı faaliyetler içün qusursız bir mekândır. O sizleri her vaqıt bekley!

Qırım aşhanesiniñ aş tarifleriniñ her biriniñ öz tarihi ve hikayesi bardır. Qırım aşhanesine,  Qırım tabiatınıñ güzelliği ve çeşitliligi, Qırım halkınıñ Türkiye, Kavkaz, Orta Asya, İran, İtalya ve Yunanistan arasındaki munasebetleri tesir etkendir. Bizlerde  çiberek, yantıq, kebap, şorba ve diger aşlarnı tatmağa imkanıñız olacaq bir yerdir. Teklif etilgen tatlılar da ayrı diqqatqa lâyıqtır. Aşlarımıznıñ tadını garantiyası – tecribeli aşçılarımıznıñ ustalığı ve qullanılğan malzemeleriniñ üstün keyfiyeti ve helâl standartlarğa uyğun olmasıdır. Qulağımızğa hoş kelgen Qırım milliy havaları kafe içindeki muhitine bam-başqa bir tüs bere.

Bunıñ yanında tışarıda oturmağa sevgenler içün bizim yazlıq oturma yerlerimiz de mevcuttır.Yazlıq yerimiz şeherniñ merkezindeki perişan ve qarışıq vaziyetine baqmadan hepsi bir öz sakinligini saqlap turmaqtadır.

 

                                                                                          

Cafe Divan

Qırım Dadı!

                                                                                                                 

Сайт создан в
студии SiteExpress
© 2011 Cafe-divan.com All Rights Reserved
Тел: (0652) 70-85-70
г. Симферополь, ул. Горького, 6
info@cafe-divan.com